חומר דוחה יונים – חשוב שתדעו

ניווט מהיר

בעבר, היונים לא היוו בעיה משמעותית עבור מרבית האנשים במדינת ישראל שכן, יחד עם חלוף השנים האחרונות ניכר כי אוכלוסיית היונים גדלה בצורה משמעותית, בעוד כי הן פולשות בצורה קבועה לאזורים עירוניים כאלו ואחרים. למעשה, יונים גורמות לא פעם לרעש והן מייצרות לא מעט לכלוך שפוגע במראה של מבני מגורים ובתים פרטיים. נוסף על כך, לא ניתן להתעלם מן העובדה כי יונים נושאות עמן טפילים שעשויים להזיק לבני אדם וחיות מחמד. על כן, במטרה לפתור את הבעיה, ניתן לפגוש במגוון רחב של סוגים לחומר דוחה יונים שניתן לרסס בשטחים בהם היונים מפריעות. אז מה זה חומר דוחה יונים ואיך הוא עובד? על כך במאמר הבא.

 

רגע, מהו חומר דוחה יונים?

בעת בה אנו מדברים על חומר דוחה יונים, יש לציין כי ישנם שני סוגים עיקריים:

  • חומרים מפיצי ריח – בדומה לכל בעל חיים אחר, גם היונים רגישות לריחות מסוימים. זאת בעוד כי ישנם ריחות אשר מרתיעים את היונים, ופותחו מוצרים ייעודיים שכל תפקידם הוא להפיץ את אותם הריחות. במילים אחרות – עומדת בפניכם האפשרות לרכוש תרסיס דוחה יונים ולרסס אותו בשטחים בהן נמצאות היונים, בין אם מדובר על מסתורי הכביסה, החלונות וכיוצא בכך. 
  • חומרים דביקים – מעבר לריחות לא נעימים, ראוי לציין כי ישנם גם מרקמים שדוחים יונים. למעשה, בעת בה שטח מסוים הופך להיות דביק, יונים לא יכולות לעמוד עליו, והן בוחרות להתרחק ממנו. בדומה לחומרים מפיצי ריח, גם את החומרים הדביקים אתם יכולים לרכוש כתרסיס ייעודי שתוכלו לרסס באזורים בהם נמצאות היונים. 

 

חומר דוחה יונים – האם זה באמת עובד?

התשובה הקצרה היא חד משמעית כן. למעשה, חומר דוחה יונים הוא הפתרון האידיאלי להרחקת יונים, פתרון שאפילו תוכלו ליישם בכוחות עצמכם במידה ויש לכם ניסיון. יחד עם האמור, ראוי לציין כי מדובר על פתרון זמני, ובמידה ואתם מעוניינים בפתרון מקצועי ומדויק לטווח הרחוק – הרי שמומלץ לפנות לשירותיה של חברה העוסקת בתחום. על כן, במטרה לוודא כי תרסיסים מפיצי ריח או לחילופין תרסיסים דביקים יעשו את העבודה, יש לרסס אותם שוב ושוב. יחד עם זאת, ראוי לציין כי מדובר על חומרים שעשויים לגרום לתופעות לוואי לא רצויות בחלק מהמקרים, בין אם מדובר על רגישות בעור, רגישות בדרכי הנשימה ועוד. על כן, כאשר מדובר על חומרים דביקים, הרי שעולה בעיה נוספת, והיא לכלוך רב שכן, לא מעט חלקיקים כמו נוצות, אבק וחרקים קטנים נוטים להידבק לאותו התרסיס. בשורה התחתונה, מדובר על פתרון מצוין לטפל בבעיה באופן נקודתי ומיידי, אך בעת בה אתם מעוניינים בפתרון מקצועי שיעבוד לטווח הרחוק, הרי שמוטב לפנות לחברה מקצועית שתסייע לכם בביצוע המטלה. לא יודעים לאן לפנות? מוזמנים להשאיר פרטים בכתובת ufiyona.co.il

בטוח שיעניין אותך גם:
רוצים לקבל עזרה?
השאירו פרטים ונציג ייצור אתכם קשר
פופולרי באתר